Календар новин

<< < березень 2018 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  


Програма "Рома України" (Міжнародний фонд "Відродження")

Програма “Рома України” спрямовує свою діяльність на інтеграцію ромського населення в суспільне життя України, зберігаючи етнокультурну унікальність ромського народу. Міжнародний Фонд “Відродження” розвиває програму з 1998 року.

На відміну від більшості національних меншин України, ромське населення не має поза межами України власної державності. Крім того, роми – друга за чисельністю етнічна група, яка пережила геноцид під час Другої світової війни. Інтеграція ромів є одним із найважливіших питань порядку денного Європейського Союзу в межах обговорення становища національних меншин.

Мета програми – сприяти інтеграції ромів в українське суспільство шляхом покращення рівня освіти, доступу до послуг охорони здоров’я, захисту прав, а також побудови лідерства та спроможності ромської молоді.

Бюджет програми 2013 року: 220 000 дол. США.

Стратегічні напрями діяльності 2013 року

Охорона здоров’я ромів

Програма продовжить підтримувати ініціативу медичних посередників. Ми продовжимо підтримку 15 медіаторів, що працюють у 5 регіонах України, для вирішення широкого кола проблем ромів, насамперед подолання дискримінації ромів у доступі до послуг охорони здоров’я. Водночас Програма зосередить увагу на пошуку фінансування з державного та місцевих бюджетів шляхом підтримки відповідних ініціатив. Ми плануємо посилити співпрацю з Закарпатською й Одеськими обласними адміністраціями. Це регіони, де проживає найбільша кількість ромів і де працює найбільша кількість медіаторів. У цих двох регіонах є зацікавленість і готовність влади до співпраці.

2013 року хочемо посилити адвокаційний компонент Програми з роботи з місцевими органами влади, за рахунок чого збільшуємо бюджет даного напряму. Діяльність буде здійснено спільно з програмою “Ромське здоров’я” (Будапешт).

Освіта ромів

Програма продовжить співпрацю з Ромським освітнім фондом (Будапешт) щодо надання стипендій для ромських студентів для навчання у вишах і медичних середніх закладах. Паралельно будемо залучати учасників Програми до інших можливостей фінансування – навчання на курсах іноземних мов і міжнародних стажувань у Румунії й Угорщині.

У напрямі “Дошкільна освіта” Програма продовжить співпрацю з програмою Інституту відкритого суспільства (Лондон) “Розвиток дітей раннього віку” та Всеукраїнським фондом “Крок за кроком” для створення трьох центрів розвитку дітей раннього віку в Закарпатській області. У центрах плануємо організувати виховну роботу з дітьми та їхніми батьками. Заплановано також відкриття принаймні одного такого центру в Одеській області.  Відкриття ще одного центру в Одеській області потребує збільшення бюджету напряму «Освіта ромів».

2011 року Програма започаткувала напрям “Працевлаштування ромів”. Основним його завданням є стимулювати інтерес ромів до працевлаштування, самозайнятості, чесних заробітків і самостійного вирішення власних проблем. Було проведено конкурс і відібрано для підтримки 9 проектів організацій. В основному проектну діяльність спрямовано на проведення навчань ромів робочих професій – шевця (це людина, що шиє взуття), швачки, слюсаря, перукаря та інших – з метою подальшого працевлаштування. Цей напрям Програма буде продовжувати. Ми плануємо збільшити кількість проектів, що працюватимуть у цьому напрямі, тож матимемо змогу залучити більшу кількість ромів до фахових навчань. Пройдене навчання створює можливості для подальшого працевлаштування ромів, отримання доходу шляхом організації своєї справи, а отже, самостійного вирішення широкого кола фінансових і соціальних питань.

Правозахист ромів

Упродовж 2010-2011 років програма спрямовувала зусилля на вивчення проблематики наявності документів, що посвідчують особу, у ромських громадах України як однієї з базових проблем забезпечення прав людини. Так, 2010 року було проведено конкурс, у межах якого підтримано 10 проектів у 6 регіонах компактного проживання ромів. Підтримані проекти спрямовано на  аналіз наявності документів у ромів і проблем в оформленні документів. Наразі консультанти аналізують ці проекти.

Наступного року Програма “Рома України” спільно з програмою “Права людини й управління” (Будапешт) планує провести конкурс із метою адвокації проблеми відсутності документів у ромів на місцевому та державному рівнях. Для посилення адвокаційного компоненту програми плануємо залучити більше коштів у бюджет цього напряму.

Ромська молодь

Програма здійснює свою діяльність шляхом проведення конкурсів, тендерів, підтримки позаконкурсних ініціатив і реалізації операційних заходів на засадах тісної співпраці з НУО, які представляють інтереси ромських громад, а також із органами державної влади та місцевого самоврядування.

Рішення про фінансову підтримку тих чи інших проектів ухвалює Програмна рада, до складу якої входять провідні українські експерти у сфері забезпечення прав ромської меншини.

Цільова аудиторія програми
• ромські НУО;
• громадські організації, діяльність яких пов’язана з захистом прав ромської меншини;
• аналітичні центри.

 

 Контакти програми «Рома України»

Ольга Жмурко

директор програмної ініціативи "Рома України"
тел: +380 (44) 461 95 00, факс: +380 (44) 486 01 66
електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
офіс: м. Київ, пров. Бехтерєвський, 13-А, кім. 1
 
Олександр Шваюн

менеджер програмної ініціативи "Рома України"
тел.: +380 (44) 461 95 00, факс: +380 (44) 486 01 66,
електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
офіс: м. Київ, пров. Бехтерєвський, 13-А, кім. 1
 
Анастасія Романюк

асистент програмної ініціативи "Рома України"
тел.: +380 (44) 461 95 00, факс: +380 (44) 486 01 66,
електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
офіс: м. Київ, пров. Бехтерєвський, 13-А, кім. 1

 

Матеріали сайту irf.ua

 

 

 

 

 Веб-сайт створено в рамках проекту «Створення у м. Ужгород Центру правової інформації та консультацій для посилення правових можливостей бідних верств населення з осередком на території ромського компактного поселення в м. Ужгород – Радванці», що реалізовується в партнерстві громадськими організаціями «Карпатське агентство прав людини «Вестед», «Товариство ромів Закарпаття «Рома» та «Закарпатське обласне ромське об’єднання «Романі черхень» за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного Фонду “Відродження”. Думки, відображені у матеріалах сайту, належать авторам та можуть не збігатися з точкою зору Міжнародного фонду "Відродження".