Календар новин

<< < листопад 2016 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
листопад 2016

28 листопад 2016

Поминальная скрипка… То, о чем не все говорят, а иногда и не стоит…

Удивительный город Ужгород, город, который многие сравнивают с Вавилоном: слияние, противоборство и противостояние культур, традиций, нравов… Каждый голос в этом потрясающем оркестре интересен и неповторим - самобытен, загадочен. Вот - одна из красок, полутонов, почти загадок. Ее нам приоткроет человек, глубоко понимающий и чувствующий эти интонации. Давайте слушать, а главное - слышать…

 

Детальніше...

21 листопад 2016

Цыганский образ жизни

Для многих людей цыганский образ жизни - это все негативное что только существует на Земле. Цыганский образ жизни! Не вижу разницы между цыганским или украинским, могу различить только по социально-экономическому уровню жизни. На улицах украинские «личности» встречают только самый бедных цыган, не замечая других.

Детальніше...

16 листопад 2016

Ромські змішані шлюби за національністю!

Століттями для всіх поколінь світу змішані шлюби були проблематичними. Коли ти не розумієш іншу культуру, самобутність, традиції та існуючі правила співжиття між жінкою та чоловіком, постає питання змішаних шлюбів за національною приналежністю. У світі багато конфліктів з приводу національності та релігії.

Детальніше...

Чому ж ромів женуть звідусіль?

Чому ж ромів женуть звідусіль?

Існує багато теорій щодо походження ромів, найправдивішою, на мою думку, та судячи з досліджень науковців про ромську мову, - то ми з Індії. Ромська мова, яку я знаю, стверджує це мені тому, що багато слів співпадають з мовою хінді. 

Детальніше...

14 листопад 2016

Чи спроможна українська академічна спільнота відповідати на суспільні запити щодо освіти ромів?

Днями, 11-12 листопада 2016 року, в конференц-залі Вченої ради Ужгородського національного університету відбулась Міжнародна науково-практична конференція під назвою «Ромські студії: досвід країн Центрально- Східної Європи та перспективи для України», яка була присвячена дев’яносторіччю з дня відкриття ромської школи в Ужгороді.

Детальніше...

07 листопад 2016

До Ужгорода завітають міжнародні "Ромські студії"

ПРЕС-РЕЛІЗ 

 

Назва конференції – «Ромські студії: досвід країн Центрально-Східної Європи та перспективи для України» (до 90-річчя відкриття ромської школи в Ужгороді)».

Детальніше...

01 листопад 2016

Правова допомога в отриманні паспортів - пріоритет роботи ЦПІК м. Чоп

Історія перша

 

З жовтня 2016 року помічник-консультант Центр правової інформації та консультацій у м. Чоп  Валерія Лакатош почала надавати юридичну допомогу та супровід  місцевому ромському жителю Балог К., 1995 р.н. у виготовленні паспорту громадянина України.

Детальніше...

Працівник Центру допоміг у медичному обстеженні дітей

До Центру правової інформації та консультацій при товаристві «Романі черхень» за допомогою звернулась багатодітна мати Лідія Р. Ужгорода, 1991 р.н., яка проживає у будинку барачного типу по вул. Ужанській, 87.

Детальніше...

 

 Веб-сайт створено в рамках проекту «Створення у м. Ужгород Центру правової інформації та консультацій для посилення правових можливостей бідних верств населення з осередком на території ромського компактного поселення в м. Ужгород – Радванці», що реалізовується в партнерстві громадськими організаціями «Карпатське агентство прав людини «Вестед», «Товариство ромів Закарпаття «Рома» та «Закарпатське обласне ромське об’єднання «Романі черхень» за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного Фонду “Відродження”. Думки, відображені у матеріалах сайту, належать авторам та можуть не збігатися з точкою зору Міжнародного фонду "Відродження".