Календар новин

<< < березень 2018 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  


Про нас

Закарпатське обласне молодіжне ромське об’єднання «Романі черхень» («Ромська зірка»).

Адреса, контакти: м. Ужгород, вул. Ужанська 80, тел.: 050-538-02-41, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .

 

Мета та напрями діяльності:

 

Мета (згідно статуту) -  здійснення діяльності спрямованої на задоволення та захист законних соціальних, економічних, творчих та інших спільних інтересів ромської громади.

 

Основні напрями (згідно статуту) - здійснення діяльності спрямованої на організацію культурної, оздоровчої, спортивної роботи, соціально-культурний розвиток ромської молоді Закарпатської області; юридичний захист прав та свобод ромської молоді згідно чинного законодавства України; проведення мистецьких фестивалів ромської молоді та ін.

 

 

Проведена робота за 2010-2012 роки:

Закарпатське обласне молодіжне ромське об’єднання «Романі Черхень» було створене місцевою молоддю на установчому з’їзді, який відбувся 28 вересня 2000 року в м. Ужгороді. На ньому були присутні 86 ромів, які проживають у місті Ужгород та Ужгородському районі. Був  затверджений статут організації та обрано керівний склад правління. Головою ради об’єднання був обраний Горват М.В., 1980 р.н.

 

- проект «Підтримка роботи програми «Романоджівіпен» на ЗО ДТРК, каналі «Тиса-1», що висвітлює життя і культуру ромів. Мета проекту - подолання упереджень і негативних стереотипів щодо ромів і формування толерантного мультикультурного суспільства в Україні. Протягом 2010 року створено 44 сюжети про життя ромів, які мешкають на Закарпатті. (підтриманий Міжнародним фондом «Відродження» 2010/04/30).

 - проект «Забезпечення ідентифікаційними документами ромів мікрорайону «Радванка» міста Ужгород». Мета проекту - забезпечення ідентифікаційними документами ромів мікрорайону «Радванка» міста Ужгород. (підтриманий Міжнародним фондом «Відродження» 2010/07/08).

 - проект «Організація тренувань ромської молоді по міні-футболу в осінньо-зимовий період». Мета проекту - створення умов для тренувань ромської молоді (30 юнаків) по міні-футболу в осінньо-зимовий період 2010-2011 рр. у спортивному залі м. Ужгорода. (підтриманий Міжнародним фондом «Відродження» 2010/10/29).

 - проект «Організація курсів з основ комп’ютерної грамотності серед ромів м. Ужгорода». Мета проекту – навчання та практичне застосування знань з основ комп’ютерної грамотності для ромської молоді Ужгороду (підтриманий Міжнародним фондом «Відродження» 2011/05/16).

 - проект «Покращення правової захищеності ромських громад в Ужгороді та Ужгородському районі». Мета проекту - покращення правової захищеності ромського населення м. Ужгорода Закарпатської області через надання безоплатної правової допомоги, виготовлення інформаційних матеріалів та формування мережі активістів-представників ромських громад для роботи на місцях. (підтриманий Міжнародним фондом «Відродження» 2012/01/24).

 - проект «Створення навчально-ігрового комп’ютерного центру «РОМА-ОНЛАЙН» в м. Ужгороді (Закарпатська область)». Мета проекту - Створення та відкриття на постійно діючій основі інтернет-центру «РОМА-ОНЛАЙН» для ромської молоді Радванки - районі компактного проживання ромів в м. Ужгород. (підтриманий Міжнародним фондом «Відродження» 2012/04/20).

 - проект «Багатонаціональна Ужгородщина». Мета проекту – проведення Форуму національних меншин з метою озвучення основних проблем та шляхів їх вирішення з якими стикається ромська громада Закарпаття (підтриманий МІЦ «Медіа-М» 2012/10/28).

 - проект «Створення у м. Ужгороді Центру правової інформації та консультацій для посилення правових можливостей бідних верств населення з осередком на території ромського компактного поселення в м. Ужгороді - Радванці». Мета проекту – надання правових консультацій та первинної юридичної допомоги для малозабезпечених громадян, зокрема ромам (підтриманий Міжнародним фондом «Відродження» 2012/11/01). Партнер - Громадська організація «Карпатське Агентство Прав Людини «Вестед».

 

 

 

 Веб-сайт створено в рамках проекту «Створення у м. Ужгород Центру правової інформації та консультацій для посилення правових можливостей бідних верств населення з осередком на території ромського компактного поселення в м. Ужгород – Радванці», що реалізовується в партнерстві громадськими організаціями «Карпатське агентство прав людини «Вестед», «Товариство ромів Закарпаття «Рома» та «Закарпатське обласне ромське об’єднання «Романі черхень» за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного Фонду “Відродження”. Думки, відображені у матеріалах сайту, належать авторам та можуть не збігатися з точкою зору Міжнародного фонду "Відродження".