Календар новин

<< < березень 2018 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  


Про нас

Товариство ромів Закарпаття «Рома»

Громадська організація “Товариство ромів Закарпаття “Рома” є першою організацією ромів на Закарпатті. Організація зареєстрована 21 червня 1993 року Управлінням юстиції в Закарпатській області.

 

Організація створилася з метою впливу на формування та розвиток соціальної активності ромського населення нашого краю, відродження культури та ремесел ромського народу.

 

За час діяльності організації було проведено різноманітні акції, серед яких: проведення Закарпатського обласного фестивалю “Романі Ватра” – 1990-1996 рр.; проведення кубку Закарпатської області по футболу серед циганських команд – 1989 р., 1992 р., 1995 р.; створення циганського ансамблю “Сонячна Радванка” – 1991 р., який є лауреатом численних фестивалів та конкурсів фольклорної музики; створення у 1998 році Недільної ромської школи та ін.

 

Громадська організація “Товариство ромів Закарпаття “Рома” тісно співпрацює з іншими циганськими товариствами з метою піднесення рівня життя ромської громади на території Закарпатської області. Товариство на початку серпня 2000 р. стало одним із засновників Конгресу ромів Закарпаття “Праліпе”, який об’єднав шість обласних ромських громадських організацій: Товариство ромів Закарпаття “Рома”; Культурне товариство по захисту інтересів угорських ромів Закарпаття “Унг Ромен”; Культурне товариство циган Закарпаття “Ром Сом”; Товариство музичної культури циган Закарпаття “Лаутарі” (“Музикант”); Закарпатське обласне товариство циган “Амаро Дром”; Закарпатське молодіжне товариство циган “Амаро Дром – Терненгеро”.

 

Товариство охоплює так інапрями роботи: культурно–пропагандистський; соціально-економічний; просвітній;  правозахисний напрям; міжнародний напрямю

 

За час своєї діяльності на протязі 2000 –2002 років Товариство отримало гранти від Міжнародного фонду “Відродження”, для реалізації проектів, зокрема: “Юридичний захист ромів” (2000-2002 рр.), “Комп’ютерний міні-клас на базі Недільної ромської школи в м. Ужгороді” (2000-2001 рр.), “Підтримка Недільної ромської школи при Товаристві ромів Закарпаття” (2000-2001 рр.), “Підтримка розвитку Недільної ромської школи в м. Ужгороді” (2001-2002 рр.). Завдяки “Фонду сприяння демократії” посольства США в Україні з 2002 року та в 2003 році завдяки Міжнародному фонду „Відродження”, розпочав роботу “Ромський консультативно-ресурсний центр Закарпаття”. В 2002-2005 рр. Міжнародна організація з міграції (МОМ) підтримувала проект “Гуманітарна допомога ромам Закарпаття”, основним завданням якого було надання безкоштовної медичної, матеріальної та юридичної допомоги окремим малозабезпеченим жертвам нацистських переслідувань похилого віку.

 

            З 2005 р. по 2007 р. за підтримки фонду «Відродження» Товариство щорічно проводило Відкриті слухання: «Роми Закарпаття – становище, досвід, рішення проблем», основним досягненням яких було активна участь у стоворенні обласної програми «Ромське населення 2003-2006», а також розробка обласної програми щодо національних меншин на період 2007-2010 рр.

 

            В 2010 -2012 р. Товариство працювало над проектами «Правозахист ромів Закарпаття», які фінансово підтримані Міжнародним фондом «Відродження» та Інститутом відкритого суспільства (м. Будапешт), Фондом сприяння демократії посольства США (м.Київ). Також над проектами «Благодійний тур ансамблю Сонячна Радванка» для підтримки ромських громад Закарпаття», «Центр розвитку батьків та дітей дошкільного віку» - для проведення навчання дітей та підготовка їх та батьків до школи, «Ромський Центр культури та мистецтва» - центр співів, танців та грі на різних музичних інструментах, створений для ромських підлітків та дітей.

 

            Основними джерелами фінансування організації є доброчинні пожертвування та внески.

 

 

 

 Веб-сайт створено в рамках проекту «Створення у м. Ужгород Центру правової інформації та консультацій для посилення правових можливостей бідних верств населення з осередком на території ромського компактного поселення в м. Ужгород – Радванці», що реалізовується в партнерстві громадськими організаціями «Карпатське агентство прав людини «Вестед», «Товариство ромів Закарпаття «Рома» та «Закарпатське обласне ромське об’єднання «Романі черхень» за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного Фонду “Відродження”. Думки, відображені у матеріалах сайту, належать авторам та можуть не збігатися з точкою зору Міжнародного фонду "Відродження".