Календар новин

<< < грудень 2017 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


Щоденна робота працівників Центру правової інформації та консультацій при товаристві «Романі черхень» (м. Ужгород)

Сьогодні мова йтиме про роботу юриста-консультанта Центру Балог Івана Івановича, який працює згідно графіку прийому в Управлінні праці та соціального захисту населення м. Ужгород три рази на тиждень, консультуючи ромів які звертаються по допомогу.

16 червня 2016 року, у день прийому громадян Балог Іваном, ми завітали до Управління праці та соціального захисту населення. Юрист-консультант практично безперервно здійснював прийом громадян-ромів. Зокрема, з двадцяти восьми осіб, які звернулись цього дня по правову допомогу, були надані кваліфіковані консультації з приводу отримання соціальних допомог за різними напрямками.

Чотирьом ромкам Балог Іваном було надано роз’яснення щодо отримання пенсійних свідоцтв за віком та внаслідок загальних захворювань. Зокрема, Герміні Братіславовні  Сурмай юрист-консультант допоміг написати заяву на отримання разової матеріальної допомоги після перенесення інсульту. Такий вид консультацій від Балог Івана отримали ще сімнадцять громадян.

 

Довідка. Перелік документів для отримання одноразової матеріальної допомоги (згідно рішення УМР № 41 від 23.12.2015):

1.Заява.

2.Копія паспорта (1, 2 сторінки і сторінка зі штампом про адресу реєстрації), для дитини-інваліда – свідоцтво про народження (у разі потреби – копія паспорта законного представника та документа, що підтверджує його повноваження).

3.Копія ідентифікаційного коду.

4.Копія пенсійного посвідчення або посвідчення отримувача державної соціальної допомоги.

5.Копія довідки МСЕК про встановлення групи інвалідності, а для дітей – ЛКК.

6.Копія пільгового посвідчення (ветерана війни, праці та інших).

7.Копії інших підтверджуючих документів про необхідність надання допомоги (про захворювання, нещасні випадки, довідки про склад сім’ї і т.д.).

Допомога надається у вигляді одноразової виплати у розмірі до п’ятиста гривень за рішенням комісії.

 

Балог Іван зазначив, що багато звернень громадян ромської народності стосуються оформлення документів на соціальну допомогу для матерів-одиначок. Так, Ренаті Олексі, 1990 року народження, яка проживає в м. Ужгород, по вул. Гранітній 45, матері-одиначки, яка виховує двох дітей віком п’яти і семи років, юрист-консультант Балог Іван допоміг оформити документи на отримання соціальних виплат по вихованню дітей.

 

Довідка. Дана послуга надається одиноким матерям на своїх дітей на підставі Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми»; постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 року № 1751 «Про порядок призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми». 

Для отримання даної послуги, потрібно надати такі документи як: заява, витяг з державного реєстру, копія свідоцтва про народження дитини, довідка про склад сім’ї, копія паспорта громадянина України, копія ідентифікаційного коду.

 

Громадяни зверталися в цей день до Балога Івана і щодо вирішення інших соціально-правових проблем. Так, Марія Карлівна Токар, 1955 року народження, утримує малозабезпечену родину, що проживає по вул. Радванська, 44, і звернулась по допомогу на отримання твердого палива для опалення свого будинку. Ця соціальна послуга надається у випадку, якщо будинок не підключений до газового постачання.

А громадянин Едгар Бертолонович Макула, 1988 року народження, інвалід дитинства, який проживає по вул. Болотинській, 45/3, теж отримав кваліфіковану консультацію, як правильно оформити документи на отримання твердого палива, що видається один раз на рік.

 

Довідка. Дана послуга щодо забезпечення окремих категорій громадян готівкою на придбання скрапленого газу та твердого палива надається на основі кількох нормативно-правових актів, які регламентують надання пільг окремим категоріям громадян, - це Бюджетний кодекс України, Постанова КМУ № 253 від 17.03.2011 року. Послуга надається особі пільгової категорії, яка для опалення житлового приміщення використовує рідке пічне побутове паливо або скраплений газ. Пільга надається виходячи з розрахунку однієї тонни твердого палива та одного балону скрапленого газу на домогосподарство на рік. Мінімальні норми забезпечення та граничні показники вартості затверджуються Постановою КМУ «Про встановлення мінімальних норм забезпечення населення твердим паливом і скрапленим газом та граничних показників їх вартості для надання пільг у відповідному році».

 

Таким чином, кількість звернень громадян ромської народності до Управління праці та соціального захисту населення в м. Ужгород свідчить про те, що робота юриста-консультанта Івана Балога є важливою та потрібною.

 

Євгенія Навроцька

 

 

 

PS: Центри правової інформації та консультацій, які надають безоплатну правову допомогу ромському населенню, працюють при підтримці програми “Рома України” Міжнародного Фонду "Відродження". Детальніше про діяльність мережі центрів, основи та принципи роботи читайте на сайті www.legalspace.org в розділі “Посилення правових можливостей ромських громад”.
Погляди відображені у цьому матеріалі належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

 Веб-сайт створено в рамках проекту «Створення у м. Ужгород Центру правової інформації та консультацій для посилення правових можливостей бідних верств населення з осередком на території ромського компактного поселення в м. Ужгород – Радванці», що реалізовується в партнерстві громадськими організаціями «Карпатське агентство прав людини «Вестед», «Товариство ромів Закарпаття «Рома» та «Закарпатське обласне ромське об’єднання «Романі черхень» за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного Фонду “Відродження”. Думки, відображені у матеріалах сайту, належать авторам та можуть не збігатися з точкою зору Міжнародного фонду "Відродження".