Календар новин

<< < грудень 2017 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


Щоденна робота працівників Центру правової інформації та консультацій при товаристві «Романі черхень» (м. Ужгород) (2 частина)

У другій частині нашої розповіді про правову роботу Івана Балога, працівника Центру правової інформації та консультацій, який працює з ромським населенням (і не тільки) в Управлінні праці та соціального захисту населення Ужгородської міської ради, ми розповімо про таке.

 

22 червня 2016 року, у черговий день прийому громадян, Іваном Балогом були надані численні правові консультації. Зокрема, з чотирнадцяти осіб, які звернулись цього дня до Івана Балога, були надані правові консультації: дванадцятьом з приводу отримання соціальної матеріальної разової допомоги малозабезпеченим родинам, одному з приводу отримання пенсіонеру субсидії, одному з приводу опіки над неповнолітніми дітьми.

Що цікаво, представником нашого правозахисного центру надавалась допомога не тільки представникам ромської національної меншини, але і не ромам, які звертались з приводу заповнення анкет (на фото).

Цікавим є випадок з приводу проблем оформлення опіки та піклування. Зокрема, того дня до Івана Балога звернулась громадянка Буков Ізольда, 1992 року народження, яка проживає за адресою: м.Ужгород, вул. Тельмана, буд. 18, кв.1.

Суть справи. У 2008 році померла її мама Буков Галина Тітусівна, яка мала трьох дітей – Ізольду, Аллу та Тетяну. Тоді опікуном неповнолітніх дітей стала сестра матері - Буков Юлія, 1954 року народження. Діти не знали, що вона отримує на них від держави гроші, а вважали, що тітка з доброти утримує їх. У школу дівчатка ходили тільки 1-2 рази на тиждень, а у інші дні були няньками старших дітей тітки. Старшу Ізольду – півтора року тому вигнали з хати.

11 червня 2016 року тітка теж померла. Тому старша сестра Ізольда, вирішила сама стати опікункою своїх неповнолітніх сестер. Але інша її тітка – Вероніка – заявила про свої права на опікунство. Були вислухані обидві сторони цієї справи та надано правові консультації щодо того, як правильно оформити опіку над неповнолітніми дітьми.

 

Євгенія Навроцька

 

 

 

PS: Центри правової інформації та консультацій, які надають безоплатну правову допомогу ромському населенню, працюють при підтримці програми “Рома України” Міжнародного Фонду "Відродження". Детальніше про діяльність мережі центрів, основи та принципи роботи читайте на сайті www.legalspace.org в розділі “Посилення правових можливостей ромських громад”.
Погляди відображені у цьому матеріалі належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження». 

 

 Веб-сайт створено в рамках проекту «Створення у м. Ужгород Центру правової інформації та консультацій для посилення правових можливостей бідних верств населення з осередком на території ромського компактного поселення в м. Ужгород – Радванці», що реалізовується в партнерстві громадськими організаціями «Карпатське агентство прав людини «Вестед», «Товариство ромів Закарпаття «Рома» та «Закарпатське обласне ромське об’єднання «Романі черхень» за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного Фонду “Відродження”. Думки, відображені у матеріалах сайту, належать авторам та можуть не збігатися з точкою зору Міжнародного фонду "Відродження".