Календар новин

<< < березень 2018 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  


Правова допомога в отриманні паспортів - пріоритет роботи ЦПІК м. Чоп

Історія перша

 

З жовтня 2016 року помічник-консультант Центр правової інформації та консультацій у м. Чоп  Валерія Лакатош почала надавати юридичну допомогу та супровід  місцевому ромському жителю Балог К., 1995 р.н. у виготовленні паспорту громадянина України.

Громадянин звернувся до Валерії по допомогу у виготовленні ідентифікаційного документу, маючи на руках тільки свідоцтво про народження. Валерія Лакатош разом з хлопцем пішли до Ужгородського районного РАЦСу і допомогла йому подати усі потрібні документи на виготовлення паспорта.

 

 

Історія друга

 

Вкінці жовтня 2016 року до помічника-консультанта Центру правової інформації та консультацій по м. Чоп Валерії Лакатош звернувся молодий хлопець, мешканець м. Чоп,  Карло Д., 1985 р.н. Йому вже 31 рік, але до сьогоднішнього дня Карло живе без жодних особистих документів. Батьки Карла, уродженці Берегівського району, свого часу покинули його – здали до інтернату, в якому він і жив до 16 років. Своє свідоцтво про народження він загубив, а тому зараз виготовити паспорт громадянина України без батьків буде ускладненою процедурою.

Валерія Лакатош роз’яснила Карлу процедуру оформлення паспорта громадянина України для дорослої особи, яка втратила обох батьків, вибрала у місцевому РАЦСі витяг з даними на Карла з Державного реєстру актів цивільного стану громадян 

 

 

Петро Габрин

 

PS: Центри правової інформації та консультацій, які надають безоплатну правову допомогу ромському населенню, працюють при підтримці програми “Рома України” Міжнародного Фонду "Відродження". Детальніше про діяльність мережі центрів, основи та принципи роботи читайте на сайті www.legalspace.org в розділі “Посилення правових можливостей ромських громад”.
Погляди відображені у цьому матеріалі належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

 Веб-сайт створено в рамках проекту «Створення у м. Ужгород Центру правової інформації та консультацій для посилення правових можливостей бідних верств населення з осередком на території ромського компактного поселення в м. Ужгород – Радванці», що реалізовується в партнерстві громадськими організаціями «Карпатське агентство прав людини «Вестед», «Товариство ромів Закарпаття «Рома» та «Закарпатське обласне ромське об’єднання «Романі черхень» за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного Фонду “Відродження”. Думки, відображені у матеріалах сайту, належать авторам та можуть не збігатися з точкою зору Міжнародного фонду "Відродження".