Календар новин

<< < березень 2018 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  


До Ужгорода завітають міжнародні "Ромські студії"

ПРЕС-РЕЛІЗ 

 

Назва конференції – «Ромські студії: досвід країн Центрально-Східної Європи та перспективи для України» (до 90-річчя відкриття ромської школи в Ужгороді)».

 

Дата та місце проведення: 11–12 листопада 2016 року, м. Ужгород, конференц-зал Ужгородського національного університету (пл. Народна, 3).

 

Мета – залучити вчених з України та країн Центрально-Східної Європи для обміну досвідом в царині ромських студій, тим самим формуючи надійну платформу для ефективного впровадження цього напряму в український науковий і освітній процес. Важливим є спроможність української академічної спільноти відповісти на суспільний запит і продукувати сучасні знання в галузі ромських студій – а це можливо за умови вільного інтернаціонального обігу й обміну знань, укріплення академічних свобод і університетських автономій, встановлення системної співпраці з спеціалізованими науково-дослідними центрами в галузі ромських студій та обговорення теоретико-методологічних засад і практичних питань розвитку цього освітнього і дослідницького напряму.

 

У рамках конференції відбудуться:

Пленарне засідання.

Секційне засідання № 1 «Проблеми інституціалізації ромських студій».

Секційне засідання № 2 «Проблеми джерельної бази та дослідницьких напрямів академічних ромських студій».

Круглий стіл «Аналіз і деконструкція антиромських стереотипів у медіапросторі»».

Дискусії та вироблення рекомендацій.

Екскурсія «Ромська школа в Ужгороді».

Виставка книжок на ромську тематику.

 

Географія учасників:

Україна: Ужгород, Берегово, Мукачево, Львів, Київ, Одеса, Харків, Запоріжжя, Вінниця (Донецький національний університет імені Василя Стуса), Чернігів.

Словацька Республіка: Братислава, Нітра, Пряшів.

Польща: Варшава, Вроцлав.

Молдова: Кишинів.

 

 

 

PS: Центри правової інформації та консультацій, які надають безоплатну правову допомогу ромському населенню, працюють при підтримці програми “Рома України” Міжнародного Фонду "Відродження". Детальніше про діяльність мережі центрів, основи та принципи роботи читайте на сайті www.legalspace.org в розділі “Посилення правових можливостей ромських громад”.
Погляди відображені у цьому матеріалі належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження». 

 

 Веб-сайт створено в рамках проекту «Створення у м. Ужгород Центру правової інформації та консультацій для посилення правових можливостей бідних верств населення з осередком на території ромського компактного поселення в м. Ужгород – Радванці», що реалізовується в партнерстві громадськими організаціями «Карпатське агентство прав людини «Вестед», «Товариство ромів Закарпаття «Рома» та «Закарпатське обласне ромське об’єднання «Романі черхень» за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного Фонду “Відродження”. Думки, відображені у матеріалах сайту, належать авторам та можуть не збігатися з точкою зору Міжнародного фонду "Відродження".