Календар новин

<< < березень 2018 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  


Ромські змішані шлюби за національністю!

Століттями для всіх поколінь світу змішані шлюби були проблематичними. Коли ти не розумієш іншу культуру, самобутність, традиції та існуючі правила співжиття між жінкою та чоловіком, постає питання змішаних шлюбів за національною приналежністю. У світі багато конфліктів з приводу національності та релігії.

Ці два аспекта найголовніші у теперішньому 21 столітті, які створюють суперечки між континентами, війни, які супроводжуються економічно нестабільною ситуацією у всьому світі, так як економічні відносини всіх країн сплелись у павутиння. Отож, чи варто «зливатись» в одне ціле з представником чи представницею іншої нації? Ромська народність не схвалює такі шлюби, але коли палає кохання між двома серцями то ніхто не в змозі заперечити їхнім почуттям. Тож виключення присутні. Наприклад, в Ужгорді, як мені відомо, існує або ж існувало багато змішаних шлюбів за національністю, але, на превеликий жаль, мало хто доживають щасливим люблячим подружжям до кінця своїх днів.

Це повязано з тим, що не знаючи культури та існуючі правила поведінки (у норамальному уявленні, тобто правила які не суперечать правовому полю) в ромському середовищі, багато «білих» не можуть пристосуватись до нового культурного середовища. Або ж часті випадки, коли цураються при своїх «білих», що вона або ж він живе з представником ромської національності, так як ромів часто не сприймають, м’яко кажучи, серйозно. 

Не забуваймо про позитивні випадки національних ромських шлюбів – це коли ти живеш в гармонії та розумінні, щасті та добробуті, не дивлячись на навколишній світ. 

Люди кажуть, що вся земля світу буде одним цілим, коли всі нації змішаються між собою родинними вузами, тоді будем жити у злагоді та розумінні. 

Казати, що змішані національні шлюби не можливі - це погано, мабуть, не можна, головне не втрачати людяності. Ну що ж, чекаймо родиного об’єднання!!!

 

Крістіна Полікарпова

 

PS: Центри правової інформації та консультацій, які надають безоплатну правову допомогу ромському населенню, працюють при підтримці програми “Рома України” Міжнародного Фонду "Відродження". Детальніше про діяльність мережі центрів, основи та принципи роботи читайте на сайті www.legalspace.org в розділі “Посилення правових можливостей ромських громад”.
Погляди відображені у цьому матеріалі належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

 

 Веб-сайт створено в рамках проекту «Створення у м. Ужгород Центру правової інформації та консультацій для посилення правових можливостей бідних верств населення з осередком на території ромського компактного поселення в м. Ужгород – Радванці», що реалізовується в партнерстві громадськими організаціями «Карпатське агентство прав людини «Вестед», «Товариство ромів Закарпаття «Рома» та «Закарпатське обласне ромське об’єднання «Романі черхень» за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного Фонду “Відродження”. Думки, відображені у матеріалах сайту, належать авторам та можуть не збігатися з точкою зору Міжнародного фонду "Відродження".