Календар новин

<< < березень 2018 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  


Поріняльна характеристика законодавства Німеччини стосовно євреїв та ромів у період 1933-1945 роки

Двадцяте століття увійде в історію людства як століття майже безперервних локальних та двох  світових війн. Однією з його найганебніших рис буде  впровадження нового способу  знищення людей, який стане пізніше відомим під терміном – Голокост. Винищення кількох поколінь беззахисних осіб, які не мали в руках зброї тільки тому, що вони були євреями або ромами.

Детальніше...

Голокост - проблема толерантності ХХ століття

 

 

 

Підготовка, навчання і виховання молоді, яка житиме в нових соціально-економічних умовах нової України, потребує і нового підходу у викладанні ряду предметів. Важливим елементом підготовки до життя в демократичному і багатоманітному суспільстві має бути розуміння учнями прав людини, досвіду боротьби за свої права.

 

Оскільки предмет “Права людини” вже викладається у ряді шкіл України факультативно, то для цього розроблені програми, видані підручники та методичні посібники.

Детальніше...

Антиромська політика в Закарпатті у роки Другої світової війни: програма зібрання історичних свідчень та збереження історичної пам’яті

Вступ

На сьогодні існує кілька визначень поняття Голокосту на ромській мові. Найпершим став термін, що запровадив вчений-ромолог зі США Ян Хенкок, за визначенням якого «Параїмос» – це  «вбивство, наруга». Пізніше, поряд з цим словом, з’являються інші:  «Калі Траш» – «чорний жах» або «Самударіпен» – «вбивство всіх».

 

З гіркотою мусимо зазначити, що ромська трагедія залишилась майже непомітною світові, шанси на достойне увіковічення пам’яті тих, хто загинули, були втрачені. В перші повоєнні роки, коли ще були живі свідки геноциду – як роми, так і місцеві жителі, не були зібрані відомості про наругу тих літ, свідчення очевидців. Самі ж роми, навчені гірким досвідом  переслідувань, залякані, знедолені, знищували всі документи про перебування у концентраційних таборах та таборах примусової праці. Ніхто з них не зафіксував знищення майна у органах влади, тим паче перед НКВС, на джерелах саме яких зараз і опирається,  в основному,  джерельна база Голокосту на території України. 

Детальніше...

Хронологія ромського Параїмосу Угорського королівства

У березні 1939 року Закарпаття, що було складовою Чехословацької республіки,  ввійшло до складу Королівства Угорщини, яка була сателітом фашистської Німеччини у роки Другої світової війни. Відтепер на її територію поширювалася і юрисдикція нової держави. Почався геноцид проти єврейського і ромського народів, його переслідування, створення умов до його ізоляції, поступового знищення.

 

Детальніше...

 

 Веб-сайт створено в рамках проекту «Створення у м. Ужгород Центру правової інформації та консультацій для посилення правових можливостей бідних верств населення з осередком на території ромського компактного поселення в м. Ужгород – Радванці», що реалізовується в партнерстві громадськими організаціями «Карпатське агентство прав людини «Вестед», «Товариство ромів Закарпаття «Рома» та «Закарпатське обласне ромське об’єднання «Романі черхень» за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного Фонду “Відродження”. Думки, відображені у матеріалах сайту, належать авторам та можуть не збігатися з точкою зору Міжнародного фонду "Відродження".