Календар новин

<< < березень 2018 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  


Голокост - проблема толерантності ХХ століття

 

 

 

Підготовка, навчання і виховання молоді, яка житиме в нових соціально-економічних умовах нової України, потребує і нового підходу у викладанні ряду предметів. Важливим елементом підготовки до життя в демократичному і багатоманітному суспільстві має бути розуміння учнями прав людини, досвіду боротьби за свої права.

 

Оскільки предмет “Права людини” вже викладається у ряді шкіл України факультативно, то для цього розроблені програми, видані підручники та методичні посібники.

Проте, історичні факти свідчать і про грубе порушення прав осіб, нац. меншин, особливо у роки Другої Світової війни, коли в Німеччині законодавчими органами приймались антигуманні закони про винищення євреїв та циган.

 

Тільки в останні роки громадськості стали широко відомі матеріали того часу. В 60-і роки були широко висвітлені злодіяння нацистів у Бабиному Яру в м. Києві, де поряд з тисячами євреїв, ромів  були знищені і найкращі сини і доньки українського народу.

 

Відомий американський кінорежисер Стівен Спілберг виділив понад 2 млн. доларів для збору відео матеріалів, свідчень живих, що пережили Шоа (Катастрофу) в роки війни. Цей матеріал зараз зберігається в США. На основі цих матеріалів, переданих С.Спілбергом, в Росії режисером Чухраєм підготовлений і випущений документальний кінофільм, що розповідає про жертви Холокосту. Це розповіді вже літніх людей, що чудом залишились в живих, які виповзали з напівпритрушених землею ям і донесли до всіх правду про розправу озброєних нацистів над цивільним єврейським населенням.

 

Не оминула зла наруга над євреями і циганами наш край - Закарпаття. Наявні документи за 1939-1944 рр. свідчать, як крок за кроком видавалися антигуманні, анти людські закони, укази, постанови про знищення людей. Спочатку реєстрація за місцем проживання, потім створювання гетто, примусова праця у концтаборах та знищення у газових камерах таборів смерті.

 

Тим, хто пережив ці важкі випробування зараз далеко з 60. Ці літні люди, що мають великий життєвий досвід, перенесли знущання і наруги, але залишились з вірою про перемогу над злом.

 

На шану загиблим, на повагу до прикрашеним сріблом волосся літніх людей, на виховання нового покоління нашого суспільства і має викладатися цей спецкурс.

 

Побудова громадського суспільства не можлива без формування у школярів поваги до людей різних національностей, різних релігійних конфесій, без виховання їх у дусі міжетнічної толерантності.

 

Курс “Холокост – проблема толерантності в ХХ ст.” рекомендується для викладання у 9 класі загальноосвітніх шкіл, ліцеях, гімназіях гуманітарного профілю. Цим курсом починається вивчення розділу прав людини з основ громадянського суспільства, що буде продовжений у 10 -12 класах і має  бути спрямований на орієнтацію учнів до життя у багатонаціональному, полі етнічному безконфліктному суспільстві.

 

Головним завданням курсу – буде сприяння формуванню толерантного ставлення школярів до різноманітних національних груп і народностей. Запобіганню конфліктів, на основі мовних або релігійних переконань, побудові вільного толерантного громадянського суспільства.

 

Навчити учнів оцінювати реальні факти і події, розширити поняття взаємодопомоги і взаємоповаги. Формувати усвідомлення учнями того, що етнічне різноманіття нашого суспільства, нашої держави повинно бути запорукою безконфліктності, толерантності всіх його громадян.

 

Розвивати в учнів почуття поваги до різноманітних етнічних груп багатонаціонального суспільства.

 

 

 

 

 

 

 

 Веб-сайт створено в рамках проекту «Створення у м. Ужгород Центру правової інформації та консультацій для посилення правових можливостей бідних верств населення з осередком на території ромського компактного поселення в м. Ужгород – Радванці», що реалізовується в партнерстві громадськими організаціями «Карпатське агентство прав людини «Вестед», «Товариство ромів Закарпаття «Рома» та «Закарпатське обласне ромське об’єднання «Романі черхень» за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного Фонду “Відродження”. Думки, відображені у матеріалах сайту, належать авторам та можуть не збігатися з точкою зору Міжнародного фонду "Відродження".