Календар новин

<< < лютий 2018 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        


Про що розповідають історичні документи

 

 

 

Історичні джерела залишили для нас значний матеріал про життя ромів нашого краю. Це чисельні архівні матеріали: урбальні (територіальні)  переписи, дарчі  грамоти,  навіть судові рішення. Згідно цих документів, роми на території сучасного Закарпаття з’являються десь у 15 столітті.  Проте, найбільше письмових повідомлень ми отримуємо переглядаючи письмові джерела 17 століття.  

 

Нещодавно, під час перегляду неопублікованих архівних матеріалів Закарпатського краєзнавчого музею, цікавий документ потрапив до рук Ілони Кобаль, старшого наукового працівника відділу історії Закарпатського краєзнавчого музею.

Детальніше...

 

 Веб-сайт створено в рамках проекту «Створення у м. Ужгород Центру правової інформації та консультацій для посилення правових можливостей бідних верств населення з осередком на території ромського компактного поселення в м. Ужгород – Радванці», що реалізовується в партнерстві громадськими організаціями «Карпатське агентство прав людини «Вестед», «Товариство ромів Закарпаття «Рома» та «Закарпатське обласне ромське об’єднання «Романі черхень» за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного Фонду “Відродження”. Думки, відображені у матеріалах сайту, належать авторам та можуть не збігатися з точкою зору Міжнародного фонду "Відродження".