Календар новин

<< < лютий 2018 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        


Цінка Панна

В 2012 році ми  відзначали  240 років із дня відбуття у вічність Цінки Панни, легендарної скрипачки, яка внесла значний вклад у ромське  музичне   мистецтво. Її досягнення у становленні угорської музичної школи та патріотичної пісні  ніким, мабуть, не будуть перевершені. З її ім’ям пов’язано багато нововведень у виконавській, композиторській сферах світової  фольклорної  і класичної музики.

 

Народилась наша героїня – Панна Цінкова, в 1711 році в угорськомовній ромській родині у  місті Гемер, що зараз  знаходиться  на території  Словаччини,   біля  нинішнього  угорсько-словацького  кордону.  Неподалік  стояло  родове помістя князя Ференца ІІ Ракоці, з іменем якого буде пов’язане все її майбутнє життя.

Детальніше...

Бейла Горват

Нам  довго аплодували...

Наша обласна організація по захисту прав угорських ромів “Унг Ромен”, що об’єднує найкращих музикантів, створена в 1998 році. Основним своїм завданням ми вважаємо захист прав музичної еліти краю, що знаходиться у стані фізичного знищення. На жаль, відходять від нас кращі музиканти, які були окрасою нашого міста  та й Закарпаття в цілому. Раніше у кожному селі, місті були свої музиканти, сімейні музичні колективи, яких залюбки слухали на урочистих подіях жителі та гості краю. Зараз таланти цих самородків не знаходять самореалізації, не потребуються суспільством. Допомогти ромам-музикантам вижити в цей час, знайти талановитих, обдарованих дітей і вивести їх на професійну сцену - в цьому бачить наша організація своє основне завдання.

Детальніше...

 

 Веб-сайт створено в рамках проекту «Створення у м. Ужгород Центру правової інформації та консультацій для посилення правових можливостей бідних верств населення з осередком на території ромського компактного поселення в м. Ужгород – Радванці», що реалізовується в партнерстві громадськими організаціями «Карпатське агентство прав людини «Вестед», «Товариство ромів Закарпаття «Рома» та «Закарпатське обласне ромське об’єднання «Романі черхень» за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного Фонду “Відродження”. Думки, відображені у матеріалах сайту, належать авторам та можуть не збігатися з точкою зору Міжнародного фонду "Відродження".