Календар новин

<< < березень 2018 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  


Вилли Папп

Ромська музична еліта.

Музична душа віртуоза

На щорічному фольклорному ромському фестивалі “Циганська ватра” серед його учасників виділявся вродливий високий музикант з таємничою посмішкою. Коли він взяв в руки свій кларнет, а згодом саксофон і заграв зі своїм ансамблем, слухачі завмерли, насолоджуючись чаруючою мелодією. “Хто це такий?” – запитала я у своїх супутників. Ті були здивовані таким питанням. Невже я не знаю? Це ж Пап Вільмош Аладарович! Після виступу я підійшла до нього і ми розговорились.


Віллі – як його називають друзі, народився 11 листопада 1955 року в м.Ужгороді, в сім’ї відомого музиканта Папа Аладара. Його батько чудово грав на саксофоні, що був новим на той час інструментом. Мама – з сім’ї відомого музичного клану Лацків.


У 1971 році розпочав свій трудовий нелегкий музичний шлях. Працював у складі кращих музичних колективів, таких, як відомий професійний ансамбль “Угорські мелодії” Закарпатської обласної філармонії. Як обдарований музикант, досконало володіє саксофоном і кларнетом. У 1972 році отримав запрошення керівництва Москонцерту. Працював артистом та музичним керівником ансамблю “Ромен”, у складі якого обїздив весь колишній Радянський Союз.

З 1974 року почав працювати в обласному об’єднанні музичних ансамблів. Як музикант-професіонал, робить авторське аранжування музичних творів. Широко відомі такі його сольні номери, як “Жайворонок” – К.Диніну, “Чардаш” – К.Монті, “Циганські наспіви” – А.Сарасате, “Українська рапсодія” – О.Левицького. Музикант-професіонал у своєму репертуарі має цілу низку  румунських та угорських народних мелодій. З 1995 року працював керівником Театру естради творчого об’єднання “Падіюн”, одночасно був аранжувальником студії звукозапису. Віллі Пап приймав участь у фестивалі “Таврійські ігри”, став його лауреатом у складі “Пат квінтету” у 1996 році. В тому ж році став і лауреатом міжнародного джазового фестивалю у м.Будапешті в Угорщині. Людина могутнього таланту, він щедро ділиться досвідом і своїми надбаннями з слухачами. Приймає участь в багатьох фестивалях. Так, у 1997 році – лауреат Міжнародного джазового фестивалю “Осінній марафон - 97” у м.Київ та учасник фіналу Всеукраїнського фестивалю “Перлина сезону”. Віллі має чудові організаторські здібності. У 1998 році організував і провів Перший Всеукраїнський джазовий фестиваль “Пап-джаз-фест-98”, де був активним його учасником і лауреатом, а 1999 році організував Перший Міжнародний джазовий фестиваль “Пап-джаз-фест-99”, де виступали джазові колективи з України, Словакії, Угорщини, Росії, а загалом біля 24 колективів на протязі двох днів.

Ром за походженням, який народився у таборі, високо піднявсі серед музичної еліти не тільки України, але й усієї Європи, він є нашою славою і гордістю!

Є.Навроцька

 

 Веб-сайт створено в рамках проекту «Створення у м. Ужгород Центру правової інформації та консультацій для посилення правових можливостей бідних верств населення з осередком на території ромського компактного поселення в м. Ужгород – Радванці», що реалізовується в партнерстві громадськими організаціями «Карпатське агентство прав людини «Вестед», «Товариство ромів Закарпаття «Рома» та «Закарпатське обласне ромське об’єднання «Романі черхень» за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного Фонду “Відродження”. Думки, відображені у матеріалах сайту, належать авторам та можуть не збігатися з точкою зору Міжнародного фонду "Відродження".