Календар новин

<< < березень 2018 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  


Юний скрипаль (Франтішек Стрейтт)

Роми від природи музичні, але як цьому призначено проявитися, залежить від того, де вони живуть.
У Туреччині молоді ромки прекрасно виконували танець живота, тому що це подобалося мусульманам; у Росії роми віртуозно грали на семиструнній гітарі, оскільки це подобалося росіянам. Східна Європа - царство скрипки. Було б дивно, якби при гарячій любові місцевих народів до скрипки вона не прижилася у таборі. Східна Європа скорена смичковим інструментом давно. Знаменитий чардаш тільки виграв від ромської азартної манери гри.

Детальніше...

Циганка (Аркадій Пластов)

Радянське мистецтво ухитрилося «не помітити» ромів. У 70-80-ті роки ХХ століття я намагався не пропустити в Москві жодної виставки. На тисячах полотен кипіло життя соціалістичної країни. Сталевари і гірники перевиконували плани, колгоспники збирали рясний врожай, і навіть «прошарку», тобто інтелігенції знаходилося місце.

Детальніше...

Скороминуча зустріч (Микола Бессонов)

Микола Бессонов, автор рубрики «Художня галерея», є широко відомим у світі художником. До того ж, він – один із авторів унікальної книги «История цыган. Новый взгляд», виданої у 2000 році в м. Воронежі. Його персональні виставки бачили шанувальники не тільки Росії, але й Іспанії, Угорщини, Румунії.

Детальніше...

Лікар у таборі (Вільям Смолл)

У середині XIX сторіччя англійське суспільство повернулося до ромів обличчям. Після століть екзекуцій і расистських обмежень почали лунати голоси на захист гнаного племені. «Що є суспільство в наші дні, як не суміш обману і лицемірства? - писав один шотландський автор. – Говорять, що роми крадуть. Правильно: деякі з них поцуплять курчат, овочі тощо, але хіба порівняти це з пограбуванням вдів і сиріт, крутійством торговців, з обманом, розбоєм і убивствами, з неуцтвом і розпустою, які так поширені в білої раси? Чи порівнянне все перераховане з невибагливими пороками ромів?..»

Детальніше...

Акварель творця "Кармен" (Проспер Меріме)

Ми звикли сприймати Проспера Меріме винятково як письменника. Його знаменита новела, присвячена іспанській джітані, завоювала світову популярність. Про горду Кармен ставлять спектаклі і знімають фільми. Цим образом надихнувся  композитор Бізе, створюючи свою знамениту оперу. Але чи знали ви, що Меріме малював?

Детальніше...

 

 Веб-сайт створено в рамках проекту «Створення у м. Ужгород Центру правової інформації та консультацій для посилення правових можливостей бідних верств населення з осередком на території ромського компактного поселення в м. Ужгород – Радванці», що реалізовується в партнерстві громадськими організаціями «Карпатське агентство прав людини «Вестед», «Товариство ромів Закарпаття «Рома» та «Закарпатське обласне ромське об’єднання «Романі черхень» за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного Фонду “Відродження”. Думки, відображені у матеріалах сайту, належать авторам та можуть не збігатися з точкою зору Міжнародного фонду "Відродження".