Календар новин

<< < лютий 2018 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        


Ромська тема у творчості Гаврила Глюка

 

У 2012 році у великому залі Закарпатського художнього музею в м. Ужгороді відбулася ювілейна виставка творів заслуженого діяча мистецтв України Гаврила Мартиновича Глюка, присвячена 80-річчю від дня його народження.


Глюк як художник – це яскравий, самобутній вдумливий митець. Його картини гідно представляли закарпатську художню школу на всеукраїнському та міжнародному рівнях. Вони експонувалися в Києві і Москві, Брюсселі і Варшаві, Фінляндії і Венесуелі, Канаді та Іспанії.


Працюючи в різних жанрах живопису, Гаврило Глюк присвятив свою творчість мирній праці простих людей – лісорубів, колгоспників, робітників.

Детальніше...

Ромська тема у творчості Адальберта ЕрделіНаша  розповідь  буде присвячена творчості видатного  майстра  пензля, засновника закарпатської художньої школи – Адальберта Ерделі. У 2011 році у нашому краї  широко  відсвяткували   знаний  ювілей – 120 років   з дня народження  митця.


Адальберт Ерделі народився 25 травня 1891року у селі Загаття,  Закарпатської області. Працював переважно в жанрах портрета, пейзажу, натюрморту. Навчався в Будапештській академії мистецтв, в Мюнхені. У 1927 році в Ужгороді заснував разом із Йосипом  Бокшаєм Ужгородську художню школу,  пізніше – Товариство діячів образотворчих мистецтв у Підкарпатській Русі.

Детальніше...

 

 Веб-сайт створено в рамках проекту «Створення у м. Ужгород Центру правової інформації та консультацій для посилення правових можливостей бідних верств населення з осередком на території ромського компактного поселення в м. Ужгород – Радванці», що реалізовується в партнерстві громадськими організаціями «Карпатське агентство прав людини «Вестед», «Товариство ромів Закарпаття «Рома» та «Закарпатське обласне ромське об’єднання «Романі черхень» за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного Фонду “Відродження”. Думки, відображені у матеріалах сайту, належать авторам та можуть не збігатися з точкою зору Міжнародного фонду "Відродження".