Календар новин

<< < березень 2018 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  


Традиції табірного життя

Сьогодні наша розмова піде про ромські традиції, які  були характерні під час кочування. Для багатьох  переїзди   ромського табору – це безцільне  та хаотичне мандрування. В дійсності – це не просто романтична переміна місця проживання.  Рушійною силою кочування та виживання табору  були  економічні причини. Ремісникам потрібні були нові ринки для продажу своїх виробів, гадалкам були необхідні нові клієнти, артистам – нові глядачі. А це все було можливим саме при кочовому способі життя.

 

Роми Закарпаття вже довгий час не кочують у повному розумінні цього слова. Для ромів нашого краю характерна тільки сезонна міграція, наприклад під час весняних посадок та  осіннього збору яблук, кавунів, хрону, інших овочів та фруктів.

Детальніше...

Традиції встановлення травневих берізок

Життя у ромських громадах завжди трималось на  колективній підтримці, взаємній  допомозі.  Вона була у всьому: у спільному вихованні дітей,  у грошовій підтримці, продуктовій  взаємовиручці.  


Ці чудові риси взаємної підтримки ромської громади найкраще проявляються завдяки компактному способу життя. До сьогодні у нас зберігаються  гарні  звичаї, традиції, про які, на жаль, мало знають не роми.
Одною з таких традицій є встановлення травневих берізок, якими прикрашають оселі. І сьогодні  встановлення  травневих  дерев  на  вулицях мікрорайону  «Радванка» в Ужгороді є ще однією з цих гарних традицій.  

Детальніше...

 

 Веб-сайт створено в рамках проекту «Створення у м. Ужгород Центру правової інформації та консультацій для посилення правових можливостей бідних верств населення з осередком на території ромського компактного поселення в м. Ужгород – Радванці», що реалізовується в партнерстві громадськими організаціями «Карпатське агентство прав людини «Вестед», «Товариство ромів Закарпаття «Рома» та «Закарпатське обласне ромське об’єднання «Романі черхень» за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного Фонду “Відродження”. Думки, відображені у матеріалах сайту, належать авторам та можуть не збігатися з точкою зору Міжнародного фонду "Відродження".