Календар новин

<< < березень 2018 > >>
пн. вт. ср. чт. пт. сб. нд.
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  


Міжнародний день рідної мови

21 лютого ми відзначаємо Міжнародний день рідної мови. Адже мова – це візитка особи, за якою ми її ідентифікуємо. Це  молоде свято до календарів усього світу  ввійшло тільки у 1999 році. В Україні воно також лише почало писати свою історію, хоча сама проблема ромської  мови на українських землях нараховує кілька десятиліть. Де і коли народилася традиція Міжнародного дня рідної мови?

Детальніше...

Ромська мова


Мова – це найбільший скарб народу. Це саме той інструмент, який єднає людей однієї нації, робить їх єдиним цілим. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях.
Наша  розповідь  піде про нашу рідну мову – ромську.


Вважається, що етнічні групи, що говорять ромською мовою, залишили Індію в різні часи, починаючи від середини І-го тисячоліття н. е., та поширилися Передньою Азією та Європою. Пізніше вони  потрапили до Північної Америки, Австралії та навіть  Нової Зеландії.


Число носіїв ромської мови точно не встановлене. Зазвичай їх нараховують від 1 до 5 млн. осіб.
Розвиваючись в іншомовному середовищі, ромська мова зберегла індоарійський лексичний фонд і низку рис структурної спільності з центральними та північно-західними індоарійськими мовами.

Детальніше...

 

 Веб-сайт створено в рамках проекту «Створення у м. Ужгород Центру правової інформації та консультацій для посилення правових можливостей бідних верств населення з осередком на території ромського компактного поселення в м. Ужгород – Радванці», що реалізовується в партнерстві громадськими організаціями «Карпатське агентство прав людини «Вестед», «Товариство ромів Закарпаття «Рома» та «Закарпатське обласне ромське об’єднання «Романі черхень» за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного Фонду “Відродження”. Думки, відображені у матеріалах сайту, належать авторам та можуть не збігатися з точкою зору Міжнародного фонду "Відродження".